Domů / Substráty / Komposty

VERMI - 100 % vermikompost 20l

Kód: AD20 Produktové číslo: 8595618444336
Vermik ekologické moderní organické hnojivo pro pěstování a výživu všech druhů zahradnických (tedy i pokojových), zemědělských a lesních rostlin. Je vhodný i pro kvalitní oživení a obnovu půdy při sanaci (pozitiva pro trávníky).
Dostupnost: Připraveno k odeslání
233 Kč
 
VERMI - 100 % vermikompost 20lVermikompost je statkové hnojivo, vznikající jako vedlejší produkt při chovu hospodářských zvířat. Náš vermikompost vzniká přirozeným procesem přeměn při skladování kravského hnoje za pomoci aktivní činnosti žížal. Hlavní složkou vermikompostu je žížalí trus. Je velmi vhodný i pro ekologické zemědělství.

Vermikompost obsahuje vysoký podíl přírodních enzymů, huminových látek a růstových regulátorů (zejména auxinů, giberelinů a cytokininů), které stimulují růst a vývoj rostlin - vermikompost potlačuje původce houbových chorob - zajišťuje dobrou jímavost zásobní vody a zároveň si udržuje kyprost, čímž je dosaženo optimálního vodního a vzdušného režimu.

Vermikompost má široké spektrum použití - je určen zejména pro pěstování zeleniny a bylinek na záhonech a ve sklenících, také i v truhlících a v květináčích. Je vhodný k výsadbě a k pěstování trvalek a okrasných dřevin, při zakládání nových travních ploch, při opravách, obnovách a dosetí stávajících trávnikových ploch.

Unikátní složení hnojiva příznivě ovlivňuje tvorbu kořenového systému a biomasy, zkrácení vegetačního období, zvyšování násady květů a urychlení dozrávání plodů - jednotlivé aktivní složky vermikompostu působí na rostlinu komplexně po celou dobu vegetace a mají příznivý vliv na její vývoj, zdravotní stav i výnosy. Příznivě ovlivňuje klíčení semen, vzcházení rostlin, má příznivý vliv na vitalitu a zdravotní stav rostlin.

Ekologické organické hnojivo, obecně v České republice označované jako vermikompost (v jiných zemích vermicompost nebo také biohumus). Toto hnojivo je komplex základních živin a stopových prvků, enzymů, přírodních antibiotik (díky sekretům žížal má baktericidní a fungicidní účinky), hormonů (stimulace vývoje a růstu), půdních mikroorganismů a huminových látek (až 32%). Tím celkově zlepšují úrodnost půdy. Vzniká vermikompostováním bioodpadu* (biologicky rozložitelné odpady), což je dekompoziční proces, při kterém dochází k oxidaci a stabilizaci organických materiálů spolupůsobením žížal a mikroorganismů. Jednoduše řečeno: je to proces biooxidace a stabilizace organického materiálu s využitím žížal. Při výrobě hnojiva Vermik nepoužíváme jiná statková hnojiva (hnůj), pouze bioodpad, abychom eliminovali případné patogenní mikroorganismy a helminty (parazity i jejich vajíčka). Vermik je vyroben ve vysoké kvalitě (vermikompost má velmi jemnou strukturu). Je koncentrovaný, neobsahuje žádné dodatečné substráty ani chemikálie. Má široké spektrum využití pro všechny rostliny.

Použití:
- pro pokojové rostliny : na povrch pěstěbního substrátu nasypeme cca 6 mm vermikompostu a postup opakujeme každých 45 - 60 dní
- vzcházení semen: zasazená semena přesypeme vermikompostem
- zakořeňování řízků: vermikompost nasypeme na dno a zbytek dosypeme pěstěbním substrátem, látky obsažené ve vermikompostu stimulují růst kořenů
- přihnojování: vermikompost nasypeme na povrch substrátu na šířku větví rostliny

Specifikace
Váha 17 kg
Dotaz na produkt
 *
 *
 *
 *
captchaZobrazit jiný kód
  *
Prosím vyplňte všechna pole označená *.

S tímto zbožím kupují
AGRO Perlit 3l AGRO Perlit 3l Kód: 000812x
Na dotaz
AGRO Perlit je přírodní materiál vhodný pro výsev a zakořeňování mladých rostlin.…
42 Kč
Detail
AGRO Pravý slepičí hnůj 10kg AGRO Pravý slepičí hnůj 10kg Kód: 000777
Poslední kusy na skladě!
Granulovaná forma hnojiva – pro snadnější manipulaci (sušené peletky), neobsahuje…
333 Kč
Detail
ROSTETO Kapie pravá semínka RADUZA F1 10ks sladká ROSTETO Kapie pravá semínka RADUZA F1 10ks sladká Kód: 0725262
Na dotaz
Paprika typu kápie s tmavě červenými plody. Raná se širším jehlancovitým plodem, vhodná…
31 Kč
Detail
Symbiom Symbivit zelenina 750g Symbiom Symbivit zelenina 750g Kód: 190035
Připraveno k odeslání
Mykorhizní houby pro plodovou zeleninu. (Mikroskopická vlákna, která se napojují na…
416 Kč
Detail
AGRO NATURA Přírodní trávníkové hnojivo 8kg AGRO NATURA Přírodní trávníkové hnojivo 8kg Kód: 000565x
Připraveno k odeslání
Agro NATURA Organické trávníkové hnojivo je unikátní přírodní organické hnojivo ve…
340 Kč
Detail