Domů / Pěstování / Ochrana rostlin / Fungicidy

AgroBio ZDRAVÝ ČESNEK PLUS (Sulka + Clonoplus) na 1kg sadby exp. 6.10.2024

Kód: 003254 Produktové číslo: 8595660501919
ZDRAVÝ ČESNEK je fungicidní souprava pomocného přípravku Clonoplus a hnojiva Sulka Extra. Souprava se určena ke hnojení sadby máčením a poprachu stroužků česneku a je schopna rozkládat patogenní houby.
Dostupnost: Připraveno k odeslání
185 Kč
 
AgroBio ZDRAVÝ ČESNEK PLUS (Sulka + Clonoplus) na 1kg sadby exp. 6.10.2024Souprava pomocného přípravku Clonoplus a hnojiva Sulka Extra. Souprava je určena ke hnojení sadby máčením a poprachu stroužků česneku a je schopna rozkládat patogenní houby.

Účinné látky:
Clonoplus - konidie 4 kmenů hub rodu Clonostachys
Sulka Extra - NPK (9.8 - 9.8 - 7.3) + 11 S (síra) + další mikroprvky

Jak účinkuje?
Clonoplus - Pomocný rostliny přípravek
Pomocný rostlinný přípravek ve formě dispergovatelného (smáčitelného) prášku bělavé barvy mírně houbového pachu. Ve vodě je nerozpustný, s vodou tvoří suspenzi. CLONOPLUS obsahuje spory hub přirozeně se vyskytujících v půdě, které mají schopnost rozkládat pro rostlinu organické zbytky v půdě a tím zvyšovat příjem živin z půdy. Podporují tvorbu bakteriálních hlízek. Zvyšují odolnost rostlin proti stresu, zvyšují počet vzešlých rostlin, zvyšují dynamiku růstu rostlin.

Přípravek je rovněž schopen přes zimní období rozložit sklerocia, mikrosklerocia a chlamydospóry patogenních hub (Claviceps, Sclerotinia, Botrytis, Rhizoctonia, Verticillium).

CLONOPLUS je určen k aplikaci do půdy. Není určen k postřiku nadzemních částí rostlin.


Sulka Extra - kapalné půdní speciální hnojivo
Hlavním účelem Sulky Extra je dodání obsažených živin rostlinám a při tomto použití je jako vedlejší efekt vzhledem k vysokému obsahu polysulfidické síry pozorováno omezení výskytu některých živočišných škůdců (např. vlnovník česnekový) na česneku při hnojivém máčení sadby před výsadbou.


Pro jaké rostliny a problémy?
česnek (houbové choroby, živočišné škůdce)

Jak jej použít?
Jako první použijte přípravek: Sulka Extra: Hnojení sadby máčením před výsadbou (doba máčení uvedená v etiketě 6 - 12 hodin, nechat zaschnout) - podle nejnovějších trendů máčení česneku, dostačuje máčení stroužků po dobu jen 2 hodin. Do 24 hodin od máčení v Sulce Extra, by měl být česnek zasazen do půdy.
Po zaschnutí, použijte druhý přípravek Clonoplus - připravte suspenzi tak, že 10 g přípravku CLONOPLUS rozmícháte ve 200 ml vody (stačí k ošetření 1 kg česneku). Tu vlijete na 1 kg stroužků v PE sáčku nebo nádobě a v průběhu 1 hodiny několikrát řádně protřepejte, aby všechny stroužky byly zcela smočeny. Pak obsah vysypejte a nechte do druhého dne oschnout. Nespotřebovanou suspenzi je možné použít k dalšímu ošetření. Lze také stroužky česneku nejdříve zvlhčit vodou s adhezivem tak, aby všechny stroužky byly dokonale zvlhčeny, a pak je zaprášit přípravkem v množství 10 g/kg a po protřepání je nechat oschnout. Druhý den pak proveďte výsadbu česneku do půdy.
Souprava je na 1 kg sadby česneku.
Specifikace
Váha 0.2 kg
Dotaz na produkt
 *
 *
 *
 *
captchaZobrazit jiný kód
  *
Prosím vyplňte všechna pole označená *.

S tímto zbožím kupují
FORESTINA orgamin CERERIT s guánem na cibuli a česnek 2,5kg FORESTINA orgamin CERERIT s guánem na cibuli a česnek 2,5kg Kód: 1048
Připraveno k odeslání
Cererit s guánem na cibuli a česnek je organominerální granulova­né hnojivo se…
164 Kč
Detail
AgroBio CHAMPION 50 WG 2x10g AgroBio CHAMPION 50 WG 2x10g Kód: 003250
Připraveno k odeslání
Kontaktní fungicidní a baktericidní přípravek k ochraně rostlin proti houbovým a…
49 Kč
Detail
Nohelgarden Rajče tyčkové třešňové CHERROLA F1 - hybrid, červené Nohelgarden Rajče tyčkové třešňové CHERROLA F1 - hybrid, červené Kód: 2826dd
Na dotaz
Hybrid tyčkového rajčete s malými kulatými červenými plody třešňovitého tvaru o…
37 Kč
Detail
BIOM PLEVEL - EX 50ml BIOM PLEVEL - EX 50ml Kód: 66569
Připraveno k odeslání
PLEVEL-EX Je určen k hubení jednoletých jednoděložných a jednoletých dvouděložných…
126 Kč
Detail
Nohelgarden Majoránka zahradní Nohelgarden Majoránka zahradní Kód: 1580dd
Připraveno k odeslání
Velmi oblíbená jednoletá bylina, pěstovaná pro nať, kterou sklízíme na počátku kvetení.
19 Kč
Detail