Domů / Zahrada bez chemie / Vermik

VERMI - 100 % vermikompost 5 l

Kód: AD05
Vermik ekologické moderní organické hnojivo pro pěstování a výživu všech druhů zahradnických (tedy i pokojových), zemědělských a lesních rostlin. Je vhodný i pro kvalitní oživení a obnovu půdy při sanaci (pozitiva pro trávníky).
Dostupnost: Na dotaz
56 Kč
VERMI - 100 % vermikompost 5 lVermikompost je statkové hnojivo, vznikající jako vedlejší produkt při chovu hospodářských zvířat. Náš vermikompost vzniká přirozeným procesem přeměn při skladování kravského hnoje za pomoci aktivní činnosti žížal. Hlavní složkou vermikompostu je žížalí trus. Je velmi vhodný i pro ekologické zemědělství.

Vermikompost obsahuje vysoký podíl přírodních enzymů, huminových látek a růstových regulátorů (zejména auxinů, giberelinů a cytokininů), které stimulují růst a vývoj rostlin - vermikompost potlačuje původce houbových chorob - zajišťuje dobrou jímavost zásobní vody a zároveň si udržuje kyprost, čímž je dosaženo optimálního vodního a vzdušného režimu.

Vermikompost má široké spektrum použití - je určen zejména pro pěstování zeleniny a bylinek na záhonech a ve sklenících, také i v truhlících a v květináčích. Je vhodný k výsadbě a k pěstování trvalek a okrasných dřevin, při zakládání nových travních ploch, při opravách, obnovách a dosetí stávajících trávnikových ploch.

Unikátní složení hnojiva příznivě ovlivňuje tvorbu kořenového systému a biomasy, zkrácení vegetačního období, zvyšování násady květů a urychlení dozrávání plodů - jednotlivé aktivní složky vermikompostu působí na rostlinu komplexně po celou dobu vegetace a mají příznivý vliv na její vývoj, zdravotní stav i výnosy. Příznivě ovlivňuje klíčení semen, vzcházení rostlin, má příznivý vliv na vitalitu a zdravotní stav rostlin.

Ekologické organické hnojivo, obecně v České republice označované jako vermikompost (v jiných zemích vermicompost nebo také biohumus). Toto hnojivo je komplex základních živin a stopových prvků, enzymů, přírodních antibiotik (díky sekretům žížal má baktericidní a fungicidní účinky), hormonů (stimulace vývoje a růstu), půdních mikroorganismů a huminových látek (až 32%). Tím celkově zlepšují úrodnost půdy. Vzniká vermikompostováním bioodpadu* (biologicky rozložitelné odpady), což je dekompoziční proces, při kterém dochází k oxidaci a stabilizaci organických materiálů spolupůsobením žížal a mikroorganismů. Jednoduše řečeno: je to proces biooxidace a stabilizace organického materiálu s využitím žížal. Při výrobě hnojiva Vermik nepoužíváme jiná statková hnojiva (hnůj), pouze bioodpad, abychom eliminovali případné patogenní mikroorganismy a helminty (parazity i jejich vajíčka). Vermik je vyroben ve vysoké kvalitě (vermikompost má velmi jemnou strukturu). Je koncentrovaný, neobsahuje žádné dodatečné substráty ani chemikálie. Má široké spektrum využití pro všechny rostliny.

Použití:
- pro pokojové rostliny : na povrch pěstěbního substrátu nasypeme cca 6 mm vermikompostu a postup opakujeme každých 45 - 60 dní
- vzcházení semen: zasazená semena přesypeme vermikompostem
- zakořeňování řízků: vermikompost nasypeme na dno a zbytek dosypeme pěstěbním substrátem, látky obsažené ve vermikompostu stimulují růst kořenů
- přihnojování: vermikompost nasypeme na povrch substrátu na šířku větví rostliny

Specifikace
Váha 3.5 kg
Dotaz na produkt
 *
 *
 *
 *
captchaZobrazit jiný kód
  *
Prosím vyplňte všechna pole označená *.

S tímto zbožím kupují
AGRO NATURA Substrát pro celou zahradu 20 l AGRO NATURA Substrát pro celou zahradu 20 l Kód: 00510Ax
Připraveno k odeslání
Agro NATURA Substrát pro celou zahradu je unikátní jemný substrát pro pěstování BIO…
85 Kč
Detail
Zelená/komaxit 180cm-d7 mm-SPIRALA na rajčata  -POUZE OSOBNÍ ODBĚR Zelená /komaxit 180cm-d7 mm-SPIRALA na rajčata -POUZE… Kód: 49138
Na dotaz
Železná spirála s komaxitovou úpravou (zelená barva) a rovnou částí na jedné straně.…
41 Kč
Detail
AGRO NATURA Přírodní hnojivo pro rajčata a papriky 1,5kg AGRO NATURA Přírodní hnojivo pro rajčata a papriky 1,5kg Kód: 000797
Připraveno k odeslání
NATURA Přírodní hnojivo pro rajčata a papriky je vysoce kvalitní organické hnojivo ve…
111 Kč
Detail
PRIMAFLORA TRAVNÍ SMĚS DOSEV 0,5 kg PRIMAFLORA TRAVNÍ SMĚS DOSEV 0,5 kg Kód: 000692
Poslední kusy na skladě!
Travní směs DOSEV je určena především pro dosev a rychlou regeneraci poškozených míst v…
67 Kč
Detail
PRIMAFLORA TRAVNÍ SMĚS UNIVERZÁL 0,5 kg PRIMAFLORA TRAVNÍ SMĚS UNIVERZÁL 0,5 kg Kód: 000740
Na dotaz
Směs travních odrůd pro úpravy zahrad, sídlišť a okolí cest, má dobrou schopnost…
60 Kč
Detail