28.9. ZAVŘENO

Ohledně dotazů na rostliny se prosím obraťte na email info@pragoflora.cz

Domů / Pěstování / Zelenina a ovoce / Brambory

Sadba brambor Magda 5 kg, velmi raná

Kód: 3214 Produktové číslo: 0000012345670
Sadbové brambory - certifikovaná sadba.Odrůda pro letní a podzimní konzum, lze využít i pro úpravu smažením na hranolky, varný typ B.
Dostupnost:
136 Kč
Sadba brambor Magda 5 kg, velmi raná Magda
velmi raná odrůda, varný typ B


Odrůda pro letní a podzimní konzum, lze využít i pro úpravu smažením na hranolky. Doporučená spotřeba v období červen - prosinec. Pochází z České republiky, kde patří mezi nejhledanější rané odrůdy brambor. Vařené hlízy jsou velmi chutné, pevné konzistence. Je určena pro přímý konzum jako příloha, vhodná i pro přípravu salátů. Varný typ brambor B, po uvaření pevné konzistence. Hlízy jsou středně velké, krátce oválné, se středně hlubokými očky, se žlutou dužninou. Počáteční růst natě a nárůst hlíz velmi rychlý. Velmi vysoké výnosy v nejranějších termínech sklizní, dobrá konzumní kvalita, odolná mechanickému poškození.

Magda je odrůda, která není vhodná pro písečné půdy, dobře se jí daří na jílovitých vlhčích půdách, kde dosahuje velmi dobré výsledky. Během růstu vytváří nižší trs listového typu se středně velkými listy, má středně velké květy. Hlízy jsou krátce oválné se žlutou slupkou, mělkými očky a žlutou dužninou, mají velmi krátkou vegetační dobu s rychlou tvorbou hlíz. Dosahuje vysoký výnos v nejranějších termínech sklizně. Má rychlou dynamiku nárůstu hlíz, je určena pro sklizeň v prvním a druhém sklizňového termínu. Vysoce odolná virovým chorobám včetně S viru.

Doporučujeme sadbu předklíčit. Je vhodné použít závlahu a případně porost zakrýt po zasázení netkanou textilií. Je vhodná pro počáteční zpracování na lupínky. Je odolnější proti sledovaným virovým chorobám, má střední odolnost proti plísni bramborové na nati i na hlízách. Je středně odolná proti strupovitosti obecné a je odolná vůči rakovině bramborové rase D1. Hlízy jsou odolné proti mechanickému poškození.
Specifikace
Váha 5.2 kg
Dotaz na produkt
 *
 *
 *
 *
captchaZobrazit jiný kód
  *
Prosím vyplňte všechna pole označená *.

S tímto zbožím kupují
Brambory sadbové colette velmi rané 5kg Brambory sadbové colette velmi rané 5kg Kód: 66193
Colette je velmi raná konzumní odrůda, která vyniká žlutou barvou dužniny, varný typ…
135 Kč
Detail