Domů / Škůdci a choroby / Plísňové choroby rostlin

Novinka! Agrobio ZDRAVÁ zelenina - odolnost zeleniny

Kód: 003292 Produktové číslo: 8595660502947
Souprava dvou přírodních produktů z bakterií pro odolnost zeleniny. Pro aplikaci do půdy, substrátu v době před výskytem půdních houbových...
Dostupnost: Připraveno k odeslání
159 Kč
 
Novinka! Agrobio ZDRAVÁ zelenina - odolnost zeleninySouprava dvou přírodních produktů z bakterií pro odolnost zeleniny. Pro aplikaci do půdy, substrátu v době před výskytem půdních houbových chorob.

Obsažené přípravky a účinné látky (bakterie):
INPORO Zdravá zelenina - přípravek ve formě suchého prášku obsahující životaschopné spory bakterií (Bacillus amyloliquefaciens).

INPORO Růst zeleniny - přípravek ve formě suchého prášku obsahující životaschopné spory bakterií (Paenibacillus polymyxa).


Jak účinkuje?
Obsažené bakterie Bacillus amyloliquefaciens a Paenibacillus pomylyxa podle provedených pokusů dokáží ochránit prostor kolem kořenů rostlin a vymezit tak tento prostor před půdními patogeny (původci houbových chorob v půdě).

K nejčastějším půdním patogenům (chorobám) patří:

hlízenka obecná (sclerotinia sclerotiorum) - častý výskyt zejména u salátu
vadnutí rostlin (verticillium sp.) - častý výskyt zejména u paprik, rajčat, okurek
sclerotium cepivorum (projevuje se např. bílo-šedou hnilobou u kořene cibule, česneku)
thielaviopsis basicola (projevuje se např. černáním kořenů mrkve, celeru, aj.)
padání klíčních rostlin (způsobené vlivem několika půdních houbových chorob) - častý výskyt u výsevu (po vzejití mladných rostlin) paprik, okurek, rajčat, aj.
Obecně lze říci, že aplikací těchto bakteriálních přípravků dojde k tomu, že "užitečné bakterie" (obsažené v přípravku) obsadí prostor kolem kořenů rostlin a vytvoří v půdě nebo substrátu "blokádu" vůči průniku patogeních bakterií v půdě nebo substrátu.


INPORO Zdravá zelenina - obsahuje bakterie Bacillus amyloliquefaciensBakterie pro zdravé kořeny
Podporuje růst a obranyschopnost zeleniny. Obsažené bakterie osídlí kořeny rostlin v půdě nebo substrátu. Tyto bakterie svoji činností produkují fytoalexiny – látky se stimulačními účinky na růst a přirozenou obranyschopnost zeleniny = podporují zdravý růst zeleniny včetně jejích kořenů.

Balení obsahuje 10 g přípravku = dávka na 10 m2 záhonu / plochy.

INPORO Růst zeleniny - obsahuje bakterie Paenibacillus polymyxaBakterie pro růst zeleniny
Podporuje růst a bohatou úrodu zeleniny. Bakterie navazují u kořenů v půdě vzdušný dusík a působí stimulačně na růst zeleniny. Svojí činností bakterie zvyšují biologickou aktivitu půdy, podílí se na rozkladu organických látek v půdě, při kterém se uvolňují živiny (NPK, aj.), které pěstovaná zelenina vyžívá pro svoji výživu. Zvyšuje kvalitu a úrodu zeleniny.

Balení obsahuje 10 g přípravku = dávka na 10 m2 záhonu / plochy.


Pro jaké rostliny je registrován?
pro veškerou zeleninu - listová, kořenová, cibulová, plodová, brukvovitá (zvyšuje odolnost rostlin, kořenů vůči půdním houbovým chorobám)

Jak ji použít?
aplikace zálivkou do půdy nebo substrátu
neprovádějte postřik rostlin = přípravky účinkují jen v půdě, nikoliv na nadzemních částech rostlin
Aplikace:

INPORO Zdravá zelenina - 1x zálivkou po vzejití zeleniny (na mladé rostliny)
INPORO Růst rostlin - 1x za 2-4 týdny po aplikaci prvního přípravku (INPORO Zdravá zelenina) v případě zeleniny (salát, ředkvička, aj.), které se pěstují krátkou dobu. V případě rostlin, které se pěstují delší dobu, např. rajčata, okurky, papriky, ošetřující zálivky provádějte každých 6 týdnů (střídání přípravků v soupravě). Opakování je vhodné z důvodů většího kořenového systému = rostlina potřebuje více bakterií).


Přípravky doporučujeme používat do záhonů opakovaně. Nelze jimi předávkovat. Jsou bezpečné jak pro rostliny, tak půdu. Lepší účinky, zejména pro zvýšení úrody, se projeví na půdách chudších na živiny nebo půdách méně kvalitních na humus.


Dávkování (pro oba přípravky): 10 g přípravku (1 sáček) / 10 l odstáté vody (konev) = bez obsahu chlóru (chlór hubí bakterie). Zamíchejte, nechte chvíli odstát (20-30 min.), znovu zamíchejte (pro rozpuštění celého obsahu). Poté zalijte záhon o velikosti 10 m2. Pro aktivaci a míchání nepoužívejte kovové předměty.


Aplikační poznámky:

Souprava obsahuje živé bakterie a je třeba, aby se tyto bakterie dostaly do půdy a ke kořenům rostlin. Aplikujeme za vlhkého počasí, kdy je půda vlhká a umožní pohyb bakterií půdou. Pokud je sušší období, doporučujeme aplikaci k večeru a vyšší dávku vody. Za suchého a slunečného období neaplikujeme, s aplikací počkáme.


Soupravu je možné použít v ekologickém zemědělství dle Nařízení Rady (ES) č. 834/2007 a Nařízení Komise (ES) č. 889/2008 o ekologické produkci a označování ekologických produktů. Použitím těchto přípravků nehrozí žádná omezení pro sklizeň, pro pěstování následných plodin a pro okolní přírodu.
Specifikace
Váha 0.3 kg
Dotaz na produkt
 *
 *
 *
 *
captchaZobrazit jiný kód
  *
Prosím vyplňte všechna pole označená *.

S tímto zbožím kupují
Fytovita POLYMIX 10 g Fytovita POLYMIX 10 g Kód: poly 10
Na dotaz
Přípravek ovlivňuje půdní ekosystém – rozšiřuje spektrum půdních mikroorganismů,…
89 Kč
Detail
Česnek sadbový Therador bílý 4 palice - velké palice 50-60 mm (320-400 g) Česnek sadbový Therador bílý 4 palice - velké palice… Kód: 030062b
Na dotaz
Bílá odrůda česneku s velice příjemnou chutí a vůní. Střední palice 4 ks. Bezvirózní…
69 Kč
Detail
Velikonoční osení 10 g Velikonoční osení 10 g Kód: 0493202
Poslední kusy na skladě!
Velikonoční osení
9 Kč
Detail
AgroBio netkaná textilie 1,6x10 m bílá AgroBio netkaná textilie 1,6x10 m bílá Kód: 021002
Připraveno k odeslání
Bílá netkaná textilie. Vhodná pro zakrývání rostlin, např. před mrazy, apod. Chrání…
61 Kč
Detail
AGRO Pravý koňský hnůj 3 kg  AGRO Pravý koňský hnůj 3 kg Kód: 000774x
Připraveno k odeslání
Agro Pravý koňský hnůj je organické hnojivo vyráběné z koňského hnoje se zvýšeným…
95 Kč
Detail