Zboží 16 / 936
Javor dlanitolistý 'Bloodgood' - Acer palmatum
Kód: acer107 Produktové číslo: 88973456789Nejrozšířenější druh ze skupiny japonských javorů. Bylo vyšlechtěno nespočetné množství odrůd s různě vykrajovanými a zbarvenými listy, které se odlišují výškou a charakterem růstu. Některé odrůdy vynikají i barevnou kůrou. Pěstují se jako solitéry.
Záruka: 2 roky
Dostupnost: Na dotaz
Javor dlanitolistý 'Bloodgood' - Acer palmatum
Odrůda 'Bloodgood' je jednou z nejlepších intenzivně purpurových odrůd se stromovitým růstem. Na jaře pučí intenzivně červené listy, které se změní na sytě purpurové. Tato barva vydrží až do podzimu. Purpurová barva se objevuje i na kůře. Patří mezi japonské javory dorůstající větších rozměrů a vytvoří menší vícekmenný stromek. Koncem léta jsou nápadné červené dvounažky. Na podzim se barví do ohnivé červené. Roste středně rychle, vyžaduje propustnou, vlhkou půdu na slunečném místě, kvůli sytému vybarvení. Japonské javory je nejlépe nechat růst do přirozeného tvaru, ale jemné tvarování, nebo odstranění křižujících a nemocných větví snesou bez problémů. Důležité však je stříhat vždy s dezinfikovanými nůžkami, jinak hrozí riziko infekce hubovým onemocněním. Tyto javory nechte v zahradě náležitě vyniknout a oni se odmění celoročně atraktivním vzhledem.
Specifikace
Váha | 300 kg | |
![]() |
Nároky na světlo slunce = rostlina vyžaduje stanoviště osluněné převážnou část dne // polostín = rostlina vyžaduje přibližně 6 hodin přímého slunce, rozptýlené světlo nebo mozaikovitý stín // stín = rostlina vyžaduje po většinu dne stín bez přímého oslunění | polostín, slunce |
![]() |
Nároky na půdu propustná = lehká vzdušní půda, většinou písčitá a kamenitá, může být i humózní // těžší = hlinito-písčitá půda s obsahem jílu i humusu // těžká = jílovitá, málo vzdušná půda zadržující vláhu, za sucha tvrdne a tvoří přísušek // kyselá = půda má pH v rozmezí 4 až 6,5 // neutrální = půda má pH v rozmezí 6,5 až 7,5 // zásaditá = půda má pH vyšší než 7,5 | kyselá, neutrální, propustná, vlhká |
![]() |
Barva listu / rostliny | červená, purpurová |
![]() |
Běžná výška | 5 - 7 m |
![]() |
Běžná šířka | > 3 m |
![]() |
Mrazuvzdornost | 5 |
![]() |
Typ zimní ochrany | žádná |
![]() |
Nároky na zálivku | středně náročná |
![]() |
Opadavost | opadavé |
![]() |
Forma / Tvar | nepravidelný, menší stromek |
![]() |
Nároky na řez | nevhodný k řezu |
Dotaz na produkt
Doplňky a související
Javor dlanitolistý 'Beni-maiko' - Acer palmatum…
Kód:
acer106
Javor dlanitolistý 'Beni-komachi' - Acer…
Kód:
acer105
Javor babyka - Acer campestre
Kód:
acer100
Javor amurský - Acer ginnala
Kód:
acer101
Javor dlanitolistý - Acer palmatum
Kód:
acer103

Na dotaz
Nejrozšířenější druh ze skupiny japonských javorů. Bylo vyšlechtěno nespočetné množství…

Na dotaz
Nejrozšířenější druh ze skupiny japonských javorů. Bylo vyšlechtěno nespočetné množství…

Na dotaz
Javor babyka je náš tuzemský strom, který se běžně vyskytuje v lesích, na jeho…

Na dotaz
Javor amurský, též známý jako javor ohnivý, pochází z Asie a pěstuje se kvůli svému…

Na dotaz
Nejrozšířenější druh ze skupiny japonských javorů. Bylo vyšlechtěno nespočetné množství…
Podobné zboží
Jalovec chvojka 'Rockery Gem' - Juniperus…
Kód:
jal118
Vřes obecný 'Disco Queen' - Calluna vulgaris…
Kód:
vřes114
Šácholan 'George Henry Kern' - Magnolia…
Kód:
mag129
Jalovec šupinatý 'Dream Joy' - Juniperus…
Kód:
jal124
Angrešt zelený 'Hinnonmaeki Grün' - Ribes…
Kód:
StOvO07RP1,6L

Na dotaz
Jalovec chvojka se běžně vysází v zahradách i na veřejných místech. Je totiž nenáročný…

Na dotaz
Vřesy řadíme do čeledi Ericaceae - Vřesovcovité. Jsou to stálezelené keře nízkého…

Na dotaz
Magnólie (Šácholany) jsou keře nebo stromy ceněné pro jejich velké vonící květy. Jsou…

Na dotaz
Jalovec šupinatý je oblíbená dřevina do skalky a do záhonů. Existuje několik odrůd,…

Řadíme ho do čeledi Grossulariaceae - Meruzalkovité. Jiným názvem také Grossularia uva…
Zboží 16 / 936