Domů / Semena-cibule

Česnek sadbový Benátčan 8 palice KOZÁK

Kód: ben08 Produktové číslo: 8594183800127
Česká odrůda sadbového jarního česneku. Pro podzimní i jarní výsadbu. Větší obsah silic a intenzivní chuť. BEZVIRÓZNÍ nepaličák. Lze konzumovat celé rostliny až do května.
Dostupnost:
128 Kč
Česnek sadbový Benátčan 8 palice KOZÁKNepaličák pro podzimní i jarní výsadbu. Cibule jsou ploše kulovité, velké, nepravidelného tvaru. Stroužky jsou uspořádány nepravidelně, jsou velké, v počtu 6-9. Listy jsou středně dlouhé, vzpřímené, sytě zelené, rostliny jsou mohutné. Velmi výnosná odrůda s velmi vysokou skladovatelností – až 24 měsíců. Pozdní odrůda – sklizeň začátkem srpna, při opoždění sklizně se nerozpadá. Na trh se dodává „bezvirózní sadba“. Chuť velmi příjemná, ostrá, ušlechtilá.

Jaký je rozdíl mezi česnekem paličákem a nepaličákem?
Paličáky tvoří na vrcholu kulovité květenství s květy a pacibulkami - palici . Květenství se musí následně odstranit protože snižuje výnos. Tvar stroužků paličáku jakoby směřují ke středu, u nepaličáků jsou spíše ve spirále okolo středu.
NEPALIČÁK: všeobecně obsahuje více silic a bývá intenzivnější, protože vše uloží do cibule, a protože nevytváří květenství, tak se nevysiluje. Má i delší skladovatelnost.
PALIČÁK: dříve vysychá, protože česneková cibule má tvrdý stvol, kterým ke stroužkům proudí více vzduchu.

Stroužky střední až velké 6-8 ks, světle hnědá slupka, výrazná, jemná chuť. List široký, vzpřímený, vyšší, světle zelené barvy, na koncích mírně ohýbá. Odrůda s velmi dobrým zdravotním stavem a dlouhou skladovatelností.

JAK PĚSTOVAT ČESNEK?
Moření česneku
stroužky moříme (proti vlnovníku česnekovému - proti háďátku zhoubnému téměř neúčinkuje – ale v naší sadbě háďátko není) v přípravku Sulka (zde) 2-3 hod. a následně se musí být 12 hodin vysušeny a uloženy do doby výsadby na suchém větraném místě. Mořit lze již začátkem září.
Výsadba
termín podzimní výsadby se řídí teplotou půdy, která by MĚLA klesnout trvale pod 9C (ochrana před fuzáriem) - klidně i pár dní před zamrznutím. Vhodný spon dle odrůdy 5 – 12 x 20 – 40 cm, hloubka asi 6 cm. Půda se po výsadbě uválí nebo zavlaží.
Hnojení a závlaha
pokud není půda předem kvalitně vyhnojena, hnojí se před výsadbou Cereritem. Na jaro přidáváme pouze dusík (např. ledek vápenatý) nebo hnojivo na cibule a česnek s přídavkem minerálních látek pro zváraznení silic (aroma, chuť).

Specifikace
Váha 0.6 kg
Dotaz na produkt
 *
 *
 *
 *
captchaZobrazit jiný kód
  *
Prosím vyplňte všechna pole označená *.

Doplňky a související
FORESTINA Sulka K 250ml FORESTINA Sulka K 250ml Kód: 100062
Na dotaz
Sulka - K je kapalný sirný koncentrát obsahující 19 % polysulfidické síry,…
87 Kč
Detail
S tímto zbožím kupují
Česnek sadbový Therador bílý 8 palic - velké palice 50-60 mm (cca 750 g) Česnek sadbový Therador bílý 8 palic - velké palice 50-60… Kód: 030063b
Na dotaz
Bílá odrůda česneku s velice příjemnou chutí a vůní. Střední palice 4 ks. Bezvirózní…
119 Kč
Detail
FORESTINA BIOAN koncentrát ZDRAVÁ ZAHRADA FORESTINA BIOAN koncentrát ZDRAVÁ ZAHRADA Kód: 2755_CCR
Poslední kusy na skladě!
BIOAN proti padlí se používá jako Bioton, ale také na citlivé rostliny, i při současném…
109 Kč
Detail
FORESTINA PROFÍK Supresivní substrát pro výsev 15 l FORESTINA PROFÍK Supresivní substrát pro výsev 15 l Kód: 186048
Připraveno k odeslání
Supresivní výsevní substrát je určen speciálně pro výsevy a množení rostlin. Je…
96 Kč
Detail